Jaki dobrać stoły do bobatha, aby rehabilitacja niemowląt była wykonywana wygodnie i intensywnie.

Na samym początku powinno się powiedzieć czym jest rehabilitacja metodą NDT-Bobath ?

Została ona wykreowana przez małżeństwo czeskiego pochodzenia fizjoterapeutka Berta i neurolog Karel Bobath. Używana jest ona głównie u małych dzieci, ale może być również wykonywana u dorosłych. Technika ta polega na eliminacji nieprawidłowych odruchów i polepszenie napięcia mięśniowego. Więc tak istotne jest by wyszukać wygodny stół do bobath, który będzie spełniał obrane przez nas zasady.

Stoły do bobatha https://med-store.pl/pokaz-produkt/elektryczny-stol-do-terapii-bobath-z-rama-krzyzakowa-i-pilotem-recznym-sumer-srk-be/3054 są jak wiemy w bardzo wielu konfiguracjach, ale obecnie wyselekcjonujemy najprostszy stół bobath. Jeśli nasza rehabilitacja będzie opierać się na niemowlakach winniśmy zamówić stół do bobath szczególnie dla nich. Przyjemniej będzie się nam na nim wykonywać masaż. Wymiary leżanki są uniwersalne i posiadają wymiar 190 x 110 cm, które są dobrane do pracy z niemowlakami. Stół bobath posiada zwyczajowo antypoślizgowe nóżki, które dają rehabilitantowi stabilność podczas terapii. Tego rodzaju stoły do bobatha są zazwyczaj jednoczęściowe i sterowane są ręcznie. Są wyposażone w stalowe, stabilne ramy, jakie są zwykle lakierowane proszkowo. Jeśli idzie o tapicerkę umiemy ją osobiście wybrać. Stół bobath może mieć kolor, taki który będzie pasował do naszego gabinetu. Jest to dość istotny aspekt naszego designu. Tapicerka musi posiadać pozwolenie UE. Tapicerka według wymogów musi być niepalna i pozbawiona ftalanów i lateksu. Na zwykłą tapicerkę gwarancja wynosi 2 lata. Zapewne są materiały typu premium, które są grubsze, a jakość pacjenta jest o wiele wyższy przy rehabilitacji. Charakteryzują się one przeważnie świetną powłoką przeciwgrzybiczą, a wszystkie zabrudzenia są błyskawicznie z tego typu materiału zmywane. Stół do bobatha możemy nabyć w dowolnej konfiguracji, lecz tutaj na pewno kluczowa będzie suma do zapłaty. Im wyższe wyposażenie tym właśnie opłata będzie większa.

Możemy również zainwestować w stół bobath elektrycznie sterowany, który na pewno będzie cenowo kosztowniejszy, ale ułatwi nam pracę. Leżanka, jaka jest sterowana automatycznie za pomocą pilota, zapewni nam podnoszenie pacjenta w toku trwania masażu. Dzięki czemu komfort pacjenta będzie o wiele znakomitszy i na pewno mniej stresujący. Stół do bobatha posiada konstrukcję stalową, jaka umożliwia podparcie dodatkowo umiemy ją dobrać w paru kolorach. Tapicerka i jej kolor również dostępny jest w paru możliwościach do wyboru od podstawowego do materiałów z wyższej półki. Stoły do bobatha mogą być przechowywane pionowo, dzięki składanym nóżką. Możliwość ta jest optymalna przy średnim lokalu i różnych formach masażu rehabilitanta. Musimy mieć na uwadze, że tradycyjny stół bobath waży około 90 kg dlatego poruszanie go może być skomplikowane, a złożenie go i postawienie w dogodnej pozycji, jest rzeczywiście dużym walorem.

Stół do bobatha możemy także doposażyć:

  • możemy zamienić wielkość leżanki
  • wybrać kolor tapicerki i ramy
  • zakupić pilota nożnego lub ręcznego
  • wieszaki na ręczniki papierowe

Praca z dziećmi przy kuracji nie jest łatwa, dlatego stół do bobatha winien mieć regulacje wysokości. Zazwyczaj w supermarketach elektronicznych w których jest zapewne największy ich wybór. Dobierając korzystny dla nas stół bobath powinniśmy wcześniej zapoznać się z ocenami w internecie jak jednocześnie z opiniami rehabilitantów. Jakość i wyposażenie stołu winno być dla nas odpowiednie gdyż stół do bobatha będzie służył nam przez długi okres czasu. Jeśli posiadamy wątpliwości powinno się zatelefonować do marketu lub do niego pojechać, aby wypytać się o detale.