Bańki gumowe na cellulit kiedy rozsądnie jest je stosować? Czy warto wykonywać zabieg w mieszkaniu?

Bańki chińskie gumowe ciesz się coraz szerszym uznaniem. Wyniki są naprawdę szybkie także potrafimy je zobaczyć już po paru tygodniach wykonywania zabiegu. Bańki gumowe nie tylko napinają skórę ud lub ramion, ale także mogą wyrzeźbić naszą sylwetkę, a przede wszystkim zlikwidować rozstępy – bańki gumowe na cellulit. Masaż dokonuje się też na bóle mięśni i wspaniale rodzi sobie w zwalczani bólów kręgosłupa.
Bańki chińskie gumowe czym są?
Bańki gumowe to forma baniek próżniowych, których sposób działania, toż zasysanie tkanki pod wytworzonym ciśnieniem. Są one zazwyczaj wytworzone z gumy czy sylikonu, lecz również możemy napotkać takie wytworzone ze szkła czy bambusa. Bańki gumowe na cellulit występują w różnych kształtach, dzięki czemu potrafimy dostosować ich wielkość do wybranej przez nas partii ciała:

  • o wielkości 5-10 cm bańki gumowe przeznaczone są do masażu dużych części ciała jak uda czy brzuch
  • o wielkości 2-5 cm bańki chińskie gumowe dobrze sprawdzają się przy masażu ramion czy łydek.

Bańki gumowe na cellulit jak korzystać?

  • 1. Przed przystąpieniem do zabiegu, skóra powinna być idealnie natłuszczona właściwymi balsamami do masażu lub naturalną oliwką.
  • 2. Bańki gumowe na cellulit https://med-store.pl/banki-chinskie/banki-chinskie-gumowe/9/9 przytwierdź do wyselekcjonowanej partii ciała i wyeliminuj nadmiar powietrza. Kształt który mają bańki chińskie gumowe pozwala regulować siłę z jaką bańka gumowa jest zasysana do uda.
  • 3. Czas masażu jest uwarunkowany od partii ciała. Masaż bańką chińską winien przebiegać od 15 do 30 minut. Wolno go powielać nie częściej niż co 2-3 dni. Pełna seria zawiera zazwyczaj około 10 zabiegów.
  • 4. Zbyt wielka moc użyta przy masażu może wywołać powstanie wybroczynów w miejscach delikatnych jak np. wetrze ud.

W jaki celu są wykorzystywane bańki chińskie gumowe?
Bańki gumowe na cellulit są bardzo wydajnym środkiem do konfrontacji z rozstępami czy cellulitem. Jest to metoda nieinwazyjna i popularna, więc coraz więcej kobiet z niej korzysta. Bańki gumowe na cellulit są tanie, a masaż już po paru spotkaniach daje rezultat. Dzięki niemu nasza skóra staje się zrelaksowana i napięta, a skórka pomarańczowa zaczyna robić się mniejsza. Masaż polepsza mikrokrążenie i zwalcza tkankę tłuszczową, a cera staje się gładsza i silniejsza.
Bańki gumowe są też używane w łagodzeniu dolegliwości bólowych. Niwelują bóle kręgosłupa, ale też zmieszają napięcie spowodowane stojącym trybem życia. Masaż nie winien być robiony, u osób z wadami postawy.
Masaż bańką chińską w celach leczniczych potrafimy wykorzystać w:

  • bólach kręgosłupa (mięśniowopochodnych);
  • bólach mięśniowych;
  • bólach płucnych;
  • problemach ukrwienia danej okolicy.

Czy bańki gumowe na cellulit powinniśmy wykorzystywać sami w mieszkaniu?
Pewnie tak, ale przed masażem powinniśmy się stosownie do niego przygotować. Oczyścić, osuszyć skórę, jak też dokładnie ją natłuścić olejkami gdy np. makadamia , kokosowy.

Bańki gumowe winny posiadać temperaturę około 40 stopni, dlatego doskonale jest ją przed zabiegiem zmoczyć w gorącej wodzie. Następnie postępujemy jak w wyżej opisanych punktach. Jednakże należy mieć na uwadze, aby zabieg wykonywać zawsze w kierunku sera. Dlatego bańki chińska gumowa winnym być zaciągane w najniższym punkcie i okrągłymi ruchami masaż winien być prowadzony ku górze. Miejmy na uwadze, że sam masaż nie zrobi cudów powinniśmy zmienić przede wszystkim zwyczaje żywieniowe, aby skutki były faktycznie dobre.