Jak wyposażyć gabinet do masażu w odpowiedniej cenie nabywając elektryczny stół rehabilitacyjny

Polski stół do rehabilitacji to istotne wyposażenie wszystkich gabinetów. Żaden nie może bez niego działać. Chory pragnie, aby zabieg czy rehabilitacja przebiegały dla niego w sposób znacznie ekskluzywny dlatego tak szczególnie ważny jest dla nas wybór – stół rehabilitacyjny. Elektryczny stół rehabilitacyjny powinien być dobrany nie tylko pod kątem pacjenta, lecz również aby był odpowiedni dla rehabilitanta, bo przecież on przebywa funkcjonując na nim mnóstwo czasu. Na naszym rynku osiągalnych jest dużo stołów do rehabilitacji. Elektryczny stół rehabilitacyjny jest chyba najlepiej zaawansowanym urządzeniem oraz niestety najdroższym. Natomiast jest coraz częściej preferowany przez masażystów do pracy. Ze względu na wykorzystywanie polski stół do rehabilitacji możemy podzielić na przenośny i stacjonarny. Różnica jest tutaj zasadnicza, gdyż jak znamy stół przenośny nie będzie tak wygodny i musi swobodnie się składać. Stół rehabilitacyjny mobilny:

 • atrakcyjny finansowo
 • mobilny
 • łatwo się składa
 • ma dodatkowe urządzenie do bezpośredniego transportu jak samochody.

Elektryczny stół do rehabilitacji stacjonarny:

 • stabilna konstrukcja
 • duży komfort pracy
 • wygodny dla pacjenta
 • regulowana wysokość

Jeżeli już zdecydujemy się na stół elektryczny do rehabilitacji na co winniśmy zwrócić uwagę przy zakupie. Przede wszystkim na regulację wysokości blatu. Jest ona niezwykle istotna jeżeli chodzi o masaż i prowadzone zabiegi, a tym samym oddziałuje na odpowiedniejszą jakość terapii oraz umożliwia na szybszy powrót do zdrowia. Elektryczny stół rehabilitacyjny jak sama firma wskazuje będzie ja miał regulowaną za pomocą pilota.

Stół rehabilitacyjny może posiadać również regulacją hydrauliczna czyli kompromis pomiędzy regulacja ręczną, a regulacją elektryczną Regulacja hydrauliczna nie musi posiadać prądu i odbywa się za pomocą siłowników hydraulicznych, jest ona również dość wygodna w użyciu. Czy ilość części które posiada elektryczny stół do rehabilitacji ma znaczenie przy zabiegach? Oczywiście, że tak. Pomimo to fizjoterapeuta winien jasno opisać zakres masaży wykonywanych w gabinecie i do tego dostosować dobry stół rehabilitacyjny.
Standardowo możemy poznać:

 • 2 sekcyjnych / 2 części
 • 3 sekcyjnych / 3 części
 • 4 sekcyjnych / 6 części.

Polski stół do rehabilitacji a obciążenie, szerokość i stabilność. Elektryczny stół rehabilitacyjny winnym być stabilny oraz prosty w przesuwaniu. Są one całkowicie duże dlatego wyposażone zostały w kółka, które umożliwiają jego poruszanie. Oczywiście na czas masażu są one ograniczane, aby stół rehabilitacyjny nie posuwał się. Blaty o wysokości do 62 cm będą świetne dla młodzieży, jednak dla dorosłych są one za małe i muszą mieć min 68 cm. Szerokość stołu korzystna to 100 cm jednak dla kobiet starych elektryczny stół do rehabilitacji| powinien mieć jakieś 120 cm wtedy komfort pacjenta będzie znacznie lepszy. Poszukując perfekcyjny stół rehabilitacyjny winniśmy nie tylko zwracać uwagę na jakość i cenę, jednak przede wszystkim na komfort pracy masażystę i pacjenta.