Bańki gumowe na cellulit czy warto je zakupić dla siebie do masażu, czy lepiej jest udać się do masażysty?

Bańki chińskie gumowe zostały odkryte przez Chińczyków, jednak stosowane także były w Indiach. Bańki gumowe są inaczej zwane bańkami akupunkturowymi, które w przeciwieństwie do baniek ogniowych maja za zadanie walkę z dyskomfortem i skórką pomarańczową. Jeszcze 100 lat temu w naszym domu każdy posiadał bańki co prawda ogniowe, ale właśnie dzięki nim leczono| kobiety z przeziębieniem. Bańki chińskie gumowe to forma baniek próżniowych, która zasysa powietrze pod ciśnieniem. Najczęściej można spotkać bańki chińskie zrobione z silikony, jednak stosowane są także bańki chińskie szklane i bambusowe. Ich zaletą ważną jest okrągły kształt i zaokrąglone brzegi, dzięki którym potrafią zassać skórę. Bańki gumowe stają się coraz niezwykle powszechne, gdyż niezwykle szybko się jest nimi posługiwać i nie możemy się nimi poparzyć, co w przypadku baniek ogniowych było niezwykle charakterystyczne. Trzeba było posiadać wielką umiejętność, aby bańki ogniowe dobrze postawić. Bańki gumowe na cellulit to małe przeważnie odcieniu niebieskiego silikonowe przyrządy. Zazwyczaj kupujemy je w zestawach 4-5 baniek, w różnych wielkościach od najmniejszej do największej, która zazwyczaj ma wielkość około 10 cm. Rozmiar bańki antycellulitowej warto dobierać w nawiązaniu do jej przeznaczenia i obszaru, które będziemy masować. Jeżeli masujemy konkretne partie ciała jak uda selekcjonujemy największe spośród nich. Jeżeli np chcemy masować łydki warto zastosować mniejszej. Bańki gumowe na cellulit poprawiają przepływ limfy w masowanych partiach organizmu przez co skórka pomarańczowa zaczyna znikać. Poprawia krążenie skórne i oddychanie przez skórę, ujędrnia ją zaś zwiększają wydzielanie toksyn. Bańki gumowe wystarczy ucisnąć , aby zassać powietrze i przyłożyć do skóry. Po wytworzeniu się próżni bańki chińskie gumowe zostaną wchłonięte przez skórę i możemy zacząć masaż. Pamiętajmy, ze ciało powinno być dobrze nawilżone np balsamem. Jeżeli bańka zassie wielką ilość powietrza mogą powstać krwiaki i nieładne siniaki. Dlatego należy posiadać doświadczenie przy wykonaniu tego rodzajów masaży. Warto pamiętać o jednej ważnej regule: bańki winnym być zwykle prowadzone w kierunku serca, czyli| w przypadku masażu kończyn dolnych – od spodu do głowy.

Bańki chińskie gumowe mają sporo korzyści, jednak nie winnym być używane przez kobiety poniżej 12 roku życia. Także osoby cierpiące na nowotwory, nadciśnienie tętnicze czy wylewy podskórne nie powinny z nich korzystać. Bańki gumowe na cellulit są łatwe w użytkowaniu oraz przy tym również komfortowe w czyszczeniu i dezynfekcji. Musimy masować nimi wybrane partie ciała, a masaż prędko daje rezultaty. Bańki gumowe stosowane często przez okres kilkunastu tygodni mogą zrobić naprawdę dużo. Bańki gumowe na cellulit możemy bez problemu stosować w warunkach domowych wtedy, gdy tylko mamy na to czas. Zabieg powinien być wykonywany min 3 razy w tygodniu. Dodatkowym argumentem przemawiającym za nabyciem baniek chińskich jest ich cena. Najprostszy komplet możemy już dostać za 25 zł. Bańki chińskie gumowe zrobione z gumy są lekkie i bardzo wytrzymałe, dzięki czemu posłużą nam przez masę lat. Warto jest je posiadać w swoim domu, aby zawczasu usunąć powstający się cellulit.