Dobrać dobry stół do fizjoterapii czy jest to proste zadanie?

Najważniejszym meblem w pracy masażysty jest stół do rehabilitacji. Stół do fizjoterapii powinien być funkcjonalny i wygodny zarówno dla osoby masującej jak i tej wykonującej zabieg.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji jaki wyselekcjonować na co zwrócić uwagę?
Nabywając stół stacjonarny do masażu powinno się kierować się pewnym kryterium, jakie dla każdego spośród nas na 100% będzie osobiste. Jeśli zabieg jest twoją hobby i będzie prowadzony sporadycznie nie jest ci potrzebny drogi i wyspecjalizowany stół do fizjoterapii. Jednak jeżeli każdego dnia przyjmujesz na nim chorych powinieneś dobrze przeanalizować jaki stół do fizjoterapii kupić. Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji ile może kosztować. Najpopularniejsze będą stoły do masażu przenośne, które zazwyczaj pozbawione są automatyki, bowiem jest ona ciężka. Dlatego taki stół do fizjoterapii możemy nabyć już w sumie 2 tys, złotych. Powinien on posiadać pokrowiec do przenoszenia, łatwo i szybko się składać. Jego masa jest też niezwykle lekka, dzięki czemu może go każdy swobodnie przenieść. Stół do masażu stacjonarne to już kolejna sprawa. Mogą one dochodzić cenowo nawet do kilkunastu tysięcy. Wybrane spośród nich są w pełni automatyczne – siedzenie i zagłówki reguluje się za pomocą pilota. Inne natomiast są pół automatyczne. Dostosowujemy je za pomocą siłowników, jakie znajdują się się na spodzie stołu. Najtańszą wersja będzie tu stół stacjonarny do masażu, jaki ma ustalaną wysokość.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji jaki materiał kupić?
Mogą być one wyprodukowane z drewna albo z aluminium. Aluminiowe stoły są troszkę lżejsze, dlatego idealnie będą się sprawdzały jako stoły mobilne. Stół do fizjoterapii z drewna to przede wszystkim niepowtarzalny design i naturalność .Takie stoły idealnie sprawdzają się więc w stacjonarnej. Stół do rehabilitacji o dobrej wielkości to konieczny element każdego specjalisty. Działa przy nim poprzez wiele godzin i| by nie obciążać bardzo kręgosłupa na wysokość powinna być regulowana. Jest to niezbędne do wykonania poprawnie masażu. Szerokość leżanki jest też czymś niezwykle ważnym.

Stół stacjonarny do masażu nie powinien mieć szerokości mniejszej niż 60 cm, ale jednocześnie za znacznie bardziej przydatne i powszechne uważa się, stoły minimum 70 cm. Jeżeli idzie o potrzeby pacjenta stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji może mieć nawet 120 cm szerokości i leży się na nim na ż100% o wiele wygodniej niż na stole o szerokości 60 cm. Przy masażach buzi czy nóg liczy się ergonomia i bezpośredni dostęp do prawidłowych partii ciała. Uwagę warto zatem zwrócić na obecność regulowanych elementów umożliwiających na położenie ciała klienta w perspektywie komfortowej również dla niego, jak i dla rehabilitanta. Odpowiedni stół do fizjoterapii nie jest to| na 100% wybór łatwy. Najkorzystniej zasięgnąć informacji w profesjonalnym markecie, gdzie sprzedawca podpowie nam jaki stół do masażu stacjonarne będzie dla nas najbardziej użyteczny.