Jak wybrać stół do rehabilitacji aby dobrze się na nim działało?

Aby dobrać dobre stoły elektryczne do masażu powinniśmy zwrócić uwagę na wiele jego funkcji. Powinno się na nim pracować dobrze fizjoterapeucie, jednak też pacjent winien poczuć się komfortowo. Stół do masażu to konieczne akcesorium każdego gabinetu. Jednak jego zakup nie jest łatwe. Powinno się wziąć pod uwagę wiele parametrów jak powierzchnię, regulację także jego wagę. Stół do masażu i rehabilitacji toż pewnego rodzaju wizytówka całego gabinetu, a nawet kliniki, dlatego warto wybrać rodzaj, jaki będzie się doskonale reprezentował się. Stół do rehabilitacji powinniśmy standardowo podzielić na stoły stacjonarne(takie których nie przenosimy) i przenośne. Stół do masażu, jaki jest przenośny powinien mieć sporo udogodnień, by swobodnie można było go spakować i przewieźć. Powinien mieć pokrowiec, aby nie pobrudził się nam w momencie przejazdu. Ogromną korzyścią będzie jego waga im lżejszy tym lepszy dla nas. Stół do masażu i rehabilitacji mobilne idealnie sprawdzają się wśród fizjoterapeutów, którzy wykonują masaże w domach klientów oraz niejednokrotnie muszą go przewozić. Wartość takiego stołu jest także mniejsza od stacjonarnych stołów do rehabilitacji.
Stół do masażu stacjonarny możemy podzielić normalnie na trzy grupy

  • stół do masażu i rehabilitacji manualny
  • stół do rehabilitacji hydrauliczny
  • stoły elektryczne do masażu

Pierwszą istotna zaletą, która posiadają stoły elektryczne do masażu to ustawienie wysokości w sposób stały lub skokowy.

W pierwszym typie- ciągły wysokość dostosowana jest swobodnie, w każdym możemy zatrzymać stół na optymalnej dla nas wysokości nawet w ciągu zabiegu. Stół do rehabilitacji winien mieć odpowiednią ilość segmentów. Zmiana ich ustawienia pozwala bowiem nam duży komfort i wygodę pracy oraz poszerza możliwość wykorzystania stołu. Odpowiedniejsze przygotowanie pacjenta umożliwia bowiem izolację poszczególnych obszarów ciała oraz przygotowywanie odpowiednich mięśni. Stół do masażu i rehabilitacji winien być również pokryty takim materiałem, by można było go łatwo czyścić. Jeśli stół do masażu jest stosowany w gabinecie, a my jako właściciele chcemy wybrać taki, aby pasował do naszego wyposażenia to właśnie są one w wielu odcieniach. Pamiętajmy jednak, by wybrać kolor i obicie, jakie jest trwałe. Również ramy – stoły elektryczne do masażu możemy wyszukać w korzystnym kolorze, aby komponowały się perfekcyjnie z naszym gabinetem. Pamiętajmy, że taki stół do rehabilitacji to nasza wizytówka. Istotna jest także wysokość stołu, jaka winna być regulowana, nie tylko dla osoby na zabiegu ale przede wszystkim dla rehabilitanta. On właśnie spędza nad nim dużo godzin i musi czuć się dobrze.
Stoły elektryczne do masażu szerokość oraz obciążenie
Minimalna szerokość to 70 cm, jednak stół do masażu i rehabilitacji w większości klinik to blisko 120 cm. Jest on estetyczny dla każdej osoby dorosłej. Podobnie rzecz prezentuje się z obciążeniem stołu. Musimy znać jakich pacjentów będziemy przyjmować. Stół do masażu i rehabilitacji jest po prostu niezastąpiony w czasie pracy fizjoterapeuty, dlatego warto przeznaczyć trochę czasu, by dobrać najlepszy dla nas.