Jak wyszukać właściwe stoły do rehabilitacji, żeby idealnie się nam na nich działało.

Stoły do rehabilitacji to istotne wyposażenie każdego gabinetu fizjoterapeutycznego. Bez niego trudno nam będzie realizować zabiegi. Lecz jak wybrać stoły do rehabilitacji, tak by zaspokoiły nasze wymagania w 100%. Na samym początku należy zadać sobie pytanie do jakich zabiegów będziemy wykorzystywać stoły do rehabilitacji, czyli jakie jest ich zastosowanie. Stoły do rehabilitacji możemy użyć do masażu, terapii manualnej, pionizacji chorego czy jako kozetki. Należy też przeanalizować jaka grupa ludzi w jakim wieku będzie naszymi najczęstszymi pacjentami. Inne są stoły do rehabilitacji dla dzieci inne dla kobiet starszych. Stoły do rehabilitacji https://med-store.pl/stoly-do-masazu-i-rehabilitacji/stoly-rehabilitacyjne-skladane/7/36 podstawowy podział;

  • stoły do rehabilitacji stacjonarne. Tego typu stoły do rehabilitacji kierowane są do salonów, które drobią tylko i wyłącznie zabiegi na miejscu. Posiadają one stabilną i wielką konstrukcję, oraz różne dodatkowe funkcje. Regulacja może odbywać się ręcznie w sposób hydrauliczny lub w niezwykle zaawansowany sposób za pomocą pilota. Warto także zwrócić uwagę na liczbę segmentów, z których składają się stoły do rehabilitacji. Modyfikacja ich ustawienia daje bowiem nam konkretniejszy komfort oraz wygodę pracy oraz poszerza możliwość zastosowania stołu. Stoły do rehabilitacji, które posiadają np 3 części regulowane pozwalają nam właściwsze ułożenie pacjenta, oraz duży komfort w momencie pracy. Do terapii manualnej świetnie sprawdzają się stoły do rehabilitacji, które posiadają od 5-7 łamań. Są one niezwykle praktyczne oraz zaawansowane. Stoły do rehabilitacji posiadają również dodatkowe akcesoria. Są nimi np podłokietniki, które zwiększają komfort chorego, ale również wycięcie na buzię w zagłówku. Jeśli masaż jest prowadzony na kręgosłup położenie chorego jest niesłychanie ważne. Konstrukcja stołu jest także bardzo ważna, gdyż stoły do rehabilitacji manualnej posiadają ją przeważnie wzmocnioną. Jeśli chcesz stoły do rehabilitacji przenosić między gabinetami, tutaj niezbędne okażą się kółka. Stoły do rehabilitacji są ciężkie i trudno nam będzie je samodzielnie przenieść. Kółka możemy blokować na etap masażu, aby stoły do rehabilitacji nie jeździły nam po całym gabinecie z pacjentem.
  • stoły do rehabilitacji| przenośne- jak sama nazwa świadczy umiemy je transportować i masaż zrealizować w domu chorego. Te stoły do rehabilitacji nie posiadają tyle funkcji, gdyż ich podstawową zaletą jest mała waga, aby szybko się go przewoziło. Są one wyprodukowane ze stabilnego antybakteryjnego surowca oraz bezproblemowo się je składa. Większość z nich posiada specjalne pokrowce, tak by stoły do rehabilitacji nie pobrudziły nam się w transporcie. Stoły do rehabilitacji przenośne powinny być też bezpieczne w momencie zabiegu, dlatego przed kupnem musimy dokładnie porównać modele.

Wybór w sklepach jest naprawdę imponujący. Stoły do rehabilitacji możemy kupić w atrakcyjnych cenach, ale im więcej| będą posiadały funkcji tym niestety cena będzie większa. Jednak wybór dobrego modelu powinien być oparty o szczegółową analizę wszystkich dostępnych modeli i rozsądnie przez rehabilitanta.