Jak dobrać gumowe bańki, tak aby rezultaty były natychmiast zauważalne?

Gumowe bańki chińskie inaczej nazwane bańkami akupunkturowymi popularne są już od bardzo dawna. Wywodzą się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Gumowe bańki zwykle używane są do walki z cellulitem oraz poprawy napięcia naszej skóry. Maja też inne zastosowania, w zależności od rozmiaru oraz wielkości użytych baniek możemy je podzielić na:

 • gumowe bańki chińskie akupunkturowe – są to bańki, które wykorzystywane do ulepszenia przepływu energii w naszym organizmie. Masaż tego typu bańkami opiera się na zasadach masażu akupunkturowego
 • bańki chińskie lecznicze próżniowe – ich działanie opiera się na usprawnieniu przepływu krwi. W tym wypadku masaż też opiera się na metodzie akupunkturowej.

Gumowe bańki są w rozmaitych kształtach. W zależności od obszaru, na którym zamierzamy je użyć musimy dostosować ich prawidłowy rozmiar. Małe bańki używane są na twarz, ramiona. Większe stosujemy przy masażu nóg czy brzucha. Gumowe bańki chińskie możemy używać osobiście w domu lub zapisać się się na masaż w klinice. Bańki chińskie lecznicze przed ich zastosowaniem winniśmy zastosować się do kilku najważniejszych zadań. Skóra przed zabiegiem winna być wymyta i osuszona.

Następnie aby gumowe bańki dobrze się na niej ślizgały powinno się zastosować dokładne jej nawilżenie. Najkorzystniej jest do tego wykorzystać olejek makadamia czy inny naturalny balsam. Kremy też sprawdza się tu niesamowicie pozytywnie. Gumowe bańki chińskie zaczynając zabieg winniśmy zassać skórę do środka, tak, aby wytworzyło się podciśnienie. Miejmy na uwadze, że nie może być ono za mocne, ponieważ będziemy czuli dyskomfort. Masaż winno się robić tylko w kierunku serca nigdy nie odwrotnie. Gumowe bańki chińskie powinny być stosowane systematycznie ale nie częściej niż co 2 dni. Ważne jet też, aby zabieg jednej części ciała trwał około 20 minut. Na samy początku możemy odczuwać lekki dyskomfort. Ale już po kilku zabiegach zauważymy wspaniałe efekty napięcia naszej skóry. Bańki chińskie lecznicze możemy je stosować w takich chorobach jak:

 • przeziębienie i angina;
 • długotrwale choroby dróg oddechowych;
 • nawracające choroby dróg oddechowych;
 • przewlekły kaszel;
 • astma oskrzelowa;
 • wszelakiego typu choroby bólowe;
 • zapalenie stawów;
 • rwa kulszowa;
 • problemy z menstruacją.

Gumowe bańki zalety ich używania:

 • możemy je stosować na każda część ciała
 • masaż możemy zrobić sami w własnym zaciszu
 • są proste w stosowaniu
 • dają natychmiastowe rezultaty polepszenia napięcia skóry
 • są mało inwazyjne- ich nieprawidłowe używanie może zakończyć się jedynie siniakiem, który po szybkim czasie sam się wchłonie.

Gumowe bańki chińskie– przeciwwskazania

 • nowotwory,
 • ciąża,
 • wiek zabiegu nie powinno wykonywać u niemowlęta przed ukończeniem 12. roku życia ze względu na powiększoną wrażliwość skóry,
 • menstruacja,
 • niektóre choroby skóry,
 • schorzenia przebiegające z upośledzeniem krzepnięcia krwi,
 • żylaki,
 • choroby zakaźne,
 • schorzenia autoagresywne.

Bańki chińskie lecznicze ich systematyczne używanie przynosi naprawdę niesamowite efekty. Możemy je| dostrzec już po miesiącu stosowania. Pamiętajmy o zasadach wymienionych wyżej, a zabieg będzie dla nas prawdziwą przyjemnością.