Maty do akupunktury na co zwrócić wyjątkową uwag przy kupowaniu?

Maty do akupunktury są przeznaczona do nacisku punktów biologicznych na naszym ciele. Ma w w prawdzie taką samą funkcję jak robiony masaż akupunkturowy. Maty do akupresury są modne już od blisko 7 tys lat i pochodzi z typowej medycyny chińskiej. Mata z wypustkami, na pewno nie zastąpi nam wizyty u doktora, ale wspomoże proces leczenia. Maty do akupunktury możemy samodzielnie użytkować w mieszkaniu, ale winniśmy dobrać takie, które będą dla nas idealne. Jak wyszukać dobre maty do akupresury? Na samym wstępie należy dodać, że wyróżniamy kilkanaście modeli mata do akupresury

  • mata z wypustkami dla amatorów. Wypustki są umieszczone na macie w odstępach około 6 mm. Zrobione są one z materiału sztucznego, a ich końce są tępe.
  • maty do akupunktury dla pań średnio zaawansowanych. Przede wszystkim wypustki które także są zrobione ze sztucznego materiału są ostre i jest ich na macie o dużo więcej.
  • maty do akupresury dla pań zaawansowanych – kolce w tym przypadku są zrobione z metalu, lub plastiku. Są niesamowicie szeroko rozstawione, dzięki czemu możemy przeżyć niezwykle silne uczucie podczas masażu.

Wypustki nigdy nie uszkodzą ciągłości skóry. Maty do akupresury nie muszą mieć tylko igieł, mogą być też wyposażone w plastikowe koła na jakich znajdują się wypustki. Dla pań pierwszy raz je używających mogą prezentować się przerażająco. Ale już po pierwszym masażu na takiej macie możemy zauważyć jakie posiada dobre rezultaty dla naszego zdrowia.

Dodatkowe urządzenia. Jeżeli potrzebujesz wzbogacić swój zestaw do akupresury powinieneś kupić poduszkę do akupresury. Polepszy ona Twój masaż. Przed zakupem maty z wypustkami należy zastanowić się czy nie jest warto kupić zestaw czyli maty plus poduszka. Wtedy będziemy pewni, że obydwie mają tenże sam model kolców przystosowany do naszych upodobań. Maty do akupresury potrafią być wytworzone z plastiku lub gumy, jednak także potrafią być pokryte materiałem. Jeżeli chcemy je używać w gabinetach fizjoterapeutycznych przez większa liczbę osób to na pewno powinniśmy zapatrzeć się w maty plastikowe. Są one proste w utrzymaniu i można je błyskawicznie zdezynfekować. Mata z wypustkami z tkaniny doskonale sprawdzi się w użytku domowym. Ostatnim czasem niezwykle modne są maty naturalne czyli wykonane z lnu i włókna kokosowego. Maty do akupunktury, a jej rozmiar czy ma znaczenie? Wszystko zależy od tego na które partie ciała ma być używana. Jeżeli zamierzamy uciskać jeden istotny punkt mata z wypustkami może być mała. Dzięki temu będziemy mogli ja zabrać ze sobą do biura bądź na wyjazd. Nie musimy na niej tylko leżeć, możemy także siedzieć czy stać. Takie maty do akupunktury https://med-store.pl/pokaz-produkt/mata-do-akupresury-4fizjo-72×42-cm-niebiesko-biala/3145 są mniej poręczne, więc istotne żeby przed ich nabyciem ustalić jakie partie ciała mają być masowane. Maty do akupresury nie zależnie od ceny dają takie same rezultaty terapeutyczne. Ich dobór winien być uzależniony tylko od naszych upodobań.