Gdzie najlepiej jest nabyć kamień Gua Sha i jak się prezentuje?

Kamień Gua Sha do masażu twarzy to urządzenie stosowane zwykle w metodach masażu oraz pielęgnacji cery. Nazwa „Gua Sha” pochodzi z chińskiego, gdzie „Gua” oznacza kamień, a „Sha” to ruch pocierania lub masaż. W zestawieniu świadczy to rzeczywiście „kamień do pocierania”. Płytka Gua Sha, używana do masażu twarzy, jest zazwyczaj wykonana z jadeitu lub różowego kwarcu. Te naturalne minerały mają właściwości chłodzące i antybakteryjne, co powoduje, iż są dobre do stosowania na skórze twarzy. Kamień Gua Sha ma oryginalne rozmiary, które są przystosowane do różnych obszarów twarzy a zwykle mają zaokrąglone krawędzie, ażeby nie uszkodzić delikatnej skóry. Kamień Gua Sha https://med-store.pl/produkty-do-masazu/gua-sha-i-walki-jadeitowe/16/85 przeprowadzany nim masaż może posłużyć w poprawie krążenia krwi, zminimalizowaniu napięcia mięśniowego, zniwelowaniu opuchlizny oraz stymulacji produkcji kolagenu, co może przyczynić się do poprawy napięcia oraz wyglądu skóry. Dodatkowo, wielu mężczyzn twierdzi, że płytka Gua Sha do masażu twarzy ma właściwości regenerujące i potrafi zadziałać w redukcji stresu oraz napięcia. Kamień Gua Sha jest przeważnie nazywany także „kamieniem miłości”. Kamień Gua Sha do masażu twarzy jego poprawne zastosowanie jest fundamentalne dla osiągnięcia pożądanych efektów pielęgnacyjnych. Oto kroki, jak prawidłowo użyć kamień Gua Sha:
1. Oczyść twarz: Na wstępie należy dokładnie oczyścić skórę twarzy za pomocą mleczka do demakijażu bądź innego łagodnego preparatu myjącego. Usunięcie wszystkich pozostałości makijażu i zanieczyszczeń pozwala na lepsze wchłanianie produktów pielęgnacyjnych i zapobiegnie zatkaniu porów podczas masażu.
2. Nanieś preparat: Następnie na umytą skórę twarzy należy położyć krem bądź inny popularny środek do pielęgnacji cery. Preparat ten da właściwą warstwę poślizgu, która jest niezbędna do właściwego działania – płytka Gua Sha do masażu twarzy i zapewni jej łatwiejsze przemieszczanie się po twarzy.


3. Wybierz dobry kamień Gua Sha do masażu twarzy: Wybierz kamień Gua Sha odpowiedni do obszaru twarzy, który chcesz masować. Duże kamienie potrafią być używane na obszarze szyi, podczas gdy mniejsze kamienie nadają się do skóry wokół oczu.
4. Rozpocznij masaż: Delikatnie przesuwaj kamień Gua Sha do masażu twarzy po skórze , robiąc proste pociągnięcia wzdłuż kształtów twarzy oraz szyi. Unikaj zbyt mocnego nacisku, aby uniknąć podrażnieniom twarzy. Możesz skupić się na obszarach, gdzie powstają zmarszczki, linie mimiczne lub napięcie mięśniowe.
5. Powielaj ruchy: Powtarzaj ruchy masażu przez pewną liczbę powtórzeń albo poprzez wyznaczony okres, zwykle około 5-10 minut. 6. Zakończ: Po ukończeniu masażu płytka Gua Sha do masażu twarzy winna być dokładnie oczyszczana wodą, później osusz ją i przechowuj w chłodnym pomieszczeniu. Systematycznie stosowany kamień Gua Sha może pomóc w poprawie krążenia krwi, zminimalizowaniu opuchlizny, rozluźnieniu napiętych mięśni i poprawie elastyczności oraz wyglądu twarzy.